> O školi  > Projekti

Projekt "Ruđer Bošković"

Autor: Diana Bošnjak, 27. 11. 2011.

9. studenog 2011. uz informativni dan za roditelje su učenici prezentirali projekt "Ruđer Bošković" . Koordinator projekta je nastavnica povijesti, Martina Grundler-Hrala.

Prezentacija projekta je započela u 18:00h u holu škole. Učenici su u sjenama prepričali život Ruđera Boškovića. Za to vrijeme je na platnu prikazivana prezentacija sa fotografijama gradova u kojima je živio, čim se sve bavio u životu, te kako je izgledao.

Nakon prezentacije gosti su mogli pogledati astronomsku sobu, dubrovačko-neretvansku sobu, pogledati panoe škole te probati kolače od mandarina.

Astronomsku sobu su uredili učenici koji pohađaju astronomsku grupu u školi pod mentorstvom nastavnice Martine Bukvić. Tamo je bio izložen sunčev sustav s planetima napravljenim u veličinama proporcionalnim stvarnim veličinam. Tako da su učenici i gosti mogli dobiti osjećaj koje su veličine planeti odnosno kako se odnose. Osim planeta, u astronomskoj sobi su razni radovi učenika: maketa kretanja Mjeseca i Zemlje oko Sunca, maketa kretanja Zemlje oko Sunca, astronomske grablje, plakati...

U dubrovačko- neretvanskoj sobi su učenici pod mentorstvom nastavnice Mire Safin-Knežević uredili panoe. Na njima su se nalazili razni povjesni i geografski podaci o Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Zatim smo na karti Europe mogli vidjeti označene gradove koje je Ruđer Bošković obišao za svoga života.

Na galeriji su bili posluženi kolači koje su pekle učenice osmih razreda, po  receptima iz dubrovačko-neretvanskog kraja. Recepti kolača nalazili su se na panou. Pri izradi kolača pomogla im je nastavnica Ljiljana Peretin.

Izvor: učenici, slatina net