PROJEKT ODBOJKA ZA SVE

OŠ Josipa Kozarca Slatina je školsku godinu 2015./2016. započela u znaku projekta Odbojka za sve kojeg je osmislila učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Veselka Čubelić u suradnji s Agencijom za regionalni razvoj Virovitičko – podravske županije. Projekt je prošao na natječaju Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se odnosi na sufinanciranje sportskih programa poticanja sportsko – rekreativnih aktivnosti u 2015. godini. Iako  Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta financira projekt, valja reći da se Odbojka za sve ne bi mogla provoditi bez osnivača škole Virovitičko - podravske županije koja sudjeluje u sufinanciranju projekta.

Projekt je namijenjen učenicima svih razred, a dobrodošli su roditelji kao i učitelji. Cilj projekta Odbojka za sve je pružiti prigodu učenicima da pokažu svoju osobnost, afirmiraju svoj identitet, socijaliziraju se i nauče kvalitetno provoditi svoje slobodno vrijeme. Sudjelovanjem u projektu Odbojka za sve je učenicima omogućeno stjecanje teorijskih i motoričkih znanja o odbojci kao i o čuvanju i promicanju zdravlja.

Projekt će se provoditi na razini školskog kurikuluma, a njegova realizacija je zamišljena  tako što će se tijekom prvog obrazovnog razdoblja u školskoj godini 2015./2016. održati 35 sati „školske odbojke“ u razrednoj i predmetnoj nastavi, 35 sati rekreacije za učitelje i roditelje kao i razredna, međurazredna, školska i međuškolska natjecanja.

Za provođenje projekta Odbojka za sve, OŠ Josipa Kozarca Slatina je na raspolaganje dobila iznos od oko 40 000 kn pomoću kojega će opremiti školsku dvoranu opremom potrebnom za igranje odbojke, izgraditi  odbojkaško igralište za odbojku na pijesku u dvorištu škole, organizirati natjecanja te nabaviti potrebne rekvizite za odbojku.

Projekt je završetkom prvog obrazovnog razdoblja priveden kraju. Realizirani su svi planirani satovi školske i rekreacijske odbojke, a dobivenim je sredstvima izgrađeno vanjsko odbojkaško igralište te je nabavljena potrebna oprema za igranje odbojke u školskoj dvorani. Zbog nedostatka sredstava, nisu održana planirana natjecanja.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=356

« Studeni 2019 »