"I dok je srca bit će Kroacije"

Autor: Diana Bošnjak, 22. 11. 2010.

Dana 15.11. u 17 sati u knjižnici OŠ Josipa Kozarca održana je završna svečanost dodjele nagrada za literarne radove "I dok je srca bit će Kroacije" (A. G. Matoš) koju su organizirali MH Slatina I OŠ Josipa Kozarca Slatina povodom Mjeseca knjige.

Koordinatorica je Zorica Varga, nastavnica hrvatskog jezika i član Predsjedništva MH Slatina. Svečanosti su prisustvovali učenici koji su se javili na natječaj, njihovi roditelji i mentori, ravnatelji škola, djelatnici i učenici OŠ Josipa Kozarca te članovi MH Slatina.

Nazočnim su se obratili predsjednik MH Saša Vujanović, v.d. ravnateljica OŠ Josipa Kozarca Ksenija Vujanović-Juras. O programskim načelima MH, o njegovanju hrvatskog jezika i kulturne baštine govorila je dopredsjednica MH Dragica Šuvak, a o izdavačkoj djelatnosti slatinskog Ogranka govorila je Zorica Varga. Svoje je izlaganje popratila kratkim slikokazom.

Nagrađeno je 10 radova, autori su:

• Ivan Nekić i Patricija Kokorić iz OŠ Davorin Trstenjak, Čađavica
  • Antonija Borković iz OŠ Mikleuš, Mikleuš
  • Ana Takač iz OŠ Vladimira Nazora, Nova Bukovica
  • Luka Hinek, Tena Bilandžija, Una Maravić, Lovro Frajhaut i Mislav Matišić iz OŠ Josipa Kozarca
  • Mirna Ostrošić iz Srednje škole Marka Marulića, Slatina

Svi su učenici dobili na dar knjigu MH Slatina, i nagrađeni i oni za sudjelovanje, a Matica je nagradila i njihova mentore.

Druženje je popraćeno izložbom učeničkih radova i izložbom knjiga slatinskog Ogranka MH. Program je obogaćen glazbom. Nastupila je Eva Balković, učenica osmog razreda OŠ Josipa Kozarca ruskom narodnom pjesmom DVIJE GITARE, na flauti.

Druženje je proteklo u ugodnom ozračju.

Izvor: Zorica Varga