Učenici naše škole na 16. smotri DND-a Hrvatske u Puli

Autor: Diana Bošnjak, 28. 10. 2010.

“Magic Leon” oduševio publiku i stručno povjerenstvo

16. smotra dječjeg stvaralaštva pod nazivom “Radost, igra i stvaralaštvo djece” iz osnovnih društava Naša djeca Hrvatske održana je od 15. do 17. listopada 2010. u Puli.

Društvo “Naša djeca” Slatina predstavilo se šestominutnim nastupom pod nazivom “Magic Leon” koji su za ovu prigodu pripremili Leon Žilavi (prošle godine učenik 8. razreda naše škole) i Tin Ostrošić (učenik 6.a razreda) s voditeljem Denisom Ostrošićem.

Kaže se: “Tko čeka, taj dočeka!”. Naime, prošle godine Smotra nije održana zbog poplave koja je poharala Pulu, no naši su predstavnici bili strpljivi i ovog su listopada dočekali svojih pet minuta. Ali, krenimo redom.

Ovogodišnja Smotra dječjeg stvaralaštva pripremljena je u organizaciji Saveza društava Naša djeca Hrvatske i Društva Naša djeca Pula, a okupila je preko 900 sudionika iz 33 grad.

Smotru su svečano otvorili gradonačelnik Pule Boris Miletić i potpredsjednica Saveza društva Naša djeca Hrvatske Sonja Borovčak istaknuvši veliku važnost Društava Naša djeca u osmišljavanju slobodnog vremena djece i bogatstva koje Savez ima u velikom broju volontera i entuzijasta koji rade s djecom i za djecu.
Sanja Borovčak u svome se obraćanju osvrnula i na skorašnje obilježavanje jubilarnih 60 godina djelovanja Saveza DND Hrvatske koje će biti svečano upriličeno 5. prosinca ove godine u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića.
    U tri dana tijekom Smotre djeca iz svih krajeva Hrvatske pokazala su sve svoje stvaralačke i kreativne sposobnosti u literarnom, glazbenom, scenskom i kazališnom izričaju.
   Ukupno su izvedena 72 nastupa, a prikazano je i 12 izložbi dječjih radova.

Leon je oduševljavao svojim trikovim.

Stručna komisija u sastavu: Vera Kos Paliska, akademska slikarica (za likovni izraz), Biserka Kuhta, prof. klavira (za glazbeni izraz), Ksenija Rožman, dramska pedagoginja (za recitatorsko-dramski i lutkarski izraz) i Jelena Prpić, koreografkinja i plesna pedagoginja (za plesni izraz), ocijenili su nastup mladih Slatinčana biranim riječima:

“Dakle, ovako nešto još nismo imali na smotrama. Bilo je savršeno! Leonovi mađioničarski trikovi i scenski pokret bili su odlični, a od malog čovjeka napravili ste velikog (Tin). Izbor glazbe je izvrstan, kao i maska (šminka).“ Nije bilo niti jedne primjedbe i sugestije. Pohvalama su se pridružili i brojni voditelji drugih DND-a.

Leon i Tin izabrani su za ponovnu izvedbu u nedjelju na završnoj priredbi pri zatvaranju Smotre. Pljesak za pljeskom ponovno je pratio ovu zanimljivu i vrlo efektnu scensku izvedbu.
    Po povratku u Slatinu stigla su još dva poziva za nastupe. Prvi je 29. listopada u Restoranu “Slatina” na Donatorskoj večeri koju organizira “Naša nada” (Udruga roditelja djece oboljele i liječene od malignih bolesti Virovitičko-podravske županije), a 20. studenoga Leon i Tin putuju u Vinkovce gdje će izvesti svoju točku na manifestaciji “Noć kazališta”.

I najnovija vijest!!!

Točka “Magic Leon” uključena je u svečani program obilježavanja 60 godina djelovanja Saveza DND-a Hrvatske, a to znači da će Leon i Tin nastupiti 5. prosinca 2010. godine na pozornici Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu. Bravo, mađioničari!

Izvor: Snježana Pačarić, tajnica DND-a Slatina