Bicikl kroz biciklistički poligon

Autor: Marko Brijačak, 25. 3. 2014.

Cilj projekta bio je osposobiti učenike za  sigurno kretanje biciklom u prometu te ekološka i zdravstvena prihvatljivost bicikla kao prijevoznog sredstva. Program projekta Bicikl ostvarili  smo kroz temeljni  program ostvaren kroz predavanja od strane policije i biciklističkog kluba, praktičnog programa ostvarenog u vidu radionice likovne i tehničke kulture i izvannastavne djelatnosti u razrednim odjelima od 5. do 8. razreda.

Policija je održala predavanje u svim razredima naše škole na temu: Sigurno kretanje biciklom u prometu i prometna pravila i propisi.

Gospodin Željko Juras, predstavnik Biciklističkog kluba Slatina, održao je predavanja u svim razredima naše škole na temu: Priče o biciklu.

Učenici likovne grupe uz pomoć učiteljice Tatjane Lulić-Prpić napravili su razne radove za izložbu na temu bicikl te instalaciju bicikla koja je izložena povodom Dana škole.

Kao konačnu realizaciju našeg projekta napravili smo poligon povodom Dana škole, na kojem su se natjecali učenici naše škole u dvije discipline: prometni poligon i vožnja spretnosti.

Rezultati natjecanja:

Vožnja spretnosti

1. mjesto  Karlo Lokner

2. mjesto Goran Franjević

3. mjesto Ivan Pokopčić

Prometni poligon:

1.       mjesto Josip Jakopović

2.      mjesto Sandi Sigečan

3.      mjesto Domagoj Perkovac

Učenici koji su osvojili prva tri mjesta  nagrađeni su od sponzora KOMPAS  i naše škole prigodnim poklonima.

Slike se kao i uvijek nalaze u galeriji.

Tekst: Tijana Cvjetković

« Ožujak 2024 »