PRVO RUKOMETNO ZLATO U POVIJESTI ŠKOLE

Autor: Marko Brijačak, 12. 3. 2013.

U petak, 8. ožujka u Novigradu podravskom u OŠ Prof. Blaž Mađer odigrano je regionalno prvenstvo u rukometu na kojem su učestvovale pobjedničke ekipe :

Varaždinske županije: II OŠ Varaždin iz Varaždina

Međimurske županije: OŠ Prelog iz Preloga

Koprivničko - križevačke županije: OŠ Braća Radić  iz Koprivnice

Virovitičko - podravske županije OŠ Josipa Kozarca - Slatina

Naša školska ekipa je pobijedila na natjecanju i prvi put se u povijesti naše škole plasirala na državno prvenstvo u rukometu.

U polufinalnoj utakmici smo pobijedili Koprivnicu rezultatom 21-12. U drugoj polufinalnoj utakmici Varaždin je pobijedio Prelog nakon izvođenja sedmeraca, utakmica je u regularnom vremenu završila 16-16. U utakmici za treće mjesto Prelog je pobijedio Koprivnicu s dva gola razlike.

U finalnoj utakmici Slatina je pobijedila Varaždin rezultatom 22-12, u utakmici u kojoj smo imali brojne ozljede, krvave glave i dresove, ali odlučili smo da nema predaje i da našoj školi donesemo nikad dočekani naslov u rukometu.

Za ovu pobjedu nagrađeni smo velikim zlatnim peharom i plasmanom na državno prvenstvo, na koje sudjeluju najboljih  6 ekipa od svih OŠ u državi.

Za našu školu nastupili su: David Ivanković, Danijel Čakanić, Igor Venus, Patrik Fotez, Borna Čurić, David Rakitničan, Ivan Ivanović, Matija Lisinski, Mihael Pravda, Fran Čurić,Tin Ostrošić, Domagoj Nemet, Filip Mataija i Matej Knapić. Bio je prisutan i naš povrijeđeni pivot Martin Lukac, a voditelj je učitelj Matija Hamelec.