eTwinning projekt Zeleni plan - aktivnosti 4. b razrednog odjela

Autor: Filip Janković, 18. 5. 2022.

U sklopu eTwinning projekta Zeleni plan učenici 4. b razrednog odjela odradili su sedam aktivnosti.

Prva aktivnosti: Učenici su prošetali gradskim parkovima i skupljali raznoliko jesensko lišće. Lišće su osušili i, lijepeći najljepše primjerke u kolaž, osmislili su i izradili Jesenku.

Druga aktivnost: Povodom Božića učenici su, od starih staklenki, načinili prigodne svijećnjake, a stare notne zapise iskoristili za izradu prigodnih čestitki kojima su razveselili svoje obitelji.

Treća aktivnost: Učenici su posjetili dvorište Crvenog križa gdje su imali priliku vidjeti, hraniti i igrati se s malim životinjama. Potaknuti nadolazećim blagdanom Uskrsom izradili su prigodne dekoracije. Proljetno cvijeće izradili su od salveta, a gnijezdo s pisanicama od grančica, lika i ispuhanih obojanih jaja.

Četvrta aktivnost: Učenici su obilježili Dan planeta Zemlje uređenjem okoliša škole te izradom poučnog plakata Majčice naša.

Peta aktivnost: Učenici su posjetili Posjetiteljski centar Dravska priča. U multimedijskoj dvorani upoznali su se s rijekom Dravom, a u tematskim prostorijama s različitim vrstama sova i šišmiša. Osluškivali su cvrkut različitih vrsta ptica, promatrali su mikroskopske uzorke te gledali kratke priče i legende. U vanjskom dijelu obišli su Vrt mirisnih doživljaja.

Šesta aktivnost: Učenici su razveselili svoje mame, povodom Majčinog dana, darujući im čestitke koje su izradili slikajući temperama na drvenoj površini.

Sedma aktivnost: : Povodom Međunarodnog dana tjelesne aktivnosti učenici su, od aluminijske folije, izradili omiljenog sportaša te opisali svoj omiljeni sport. Zaplesali su uz pjesmu Volim se gibat, gibat.

Sanja Hmelik, učiteljica 4. b

« Ožujak 2024 »