Obilježen Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Autor: Filip Janković, 14. 2. 2022.

Učenici osmog razreda su obilježili, u tjednu od 24. do 28. siječnja 2022. godine, Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta gledanjem filma „Život je lijep“ talijanskog redatelja Roberta Begninija iz 1997. godine.

Film su gledali na nastavi Povijesti, Hrvatskog jezika i Vjeronauka te su dobili zadatak iz medijske kulture napisati osvrt na film, kao i napraviti plakat u digitalnom alatu Canva o zajedničkim ljudskim pravima svih ljudi s ciljem da će ta prava uvrstiti u učeničku Deklaraciju o općeljudskim pravima.

Učenici su ostali dirnuti filmom koji, unatoč teškoj tematici, prikazuje ljubav i nadu, a glavna mu je poruka ljepota života bez obzira na sva zla koja se događaju te su pristupili rješavanju zadataka s velikim zanimanjem.

Učenici Likovne skupine, s učiteljicom Tatjanom Lulić-Prpić, također su se pridružili obilježavanju tužne obljetnice na način da su izrađivali ženu u zlatu po uzoru na istoimenu sliku austrijskog slikara Gustava Klimta. Žena u zlatu je portret austrijske Židovke Adele Bloch-Bauer I. koji će biti pronađen među umjetninama koje su nacisti opljačkali za vrijeme Drugog svjetskog rata.

Učiteljica Tatjana je prigodno uredila i pano u školskom holu.

Koja su općeljudska prava svih ljudi istaknuli naši učenici, kao i rad učenika Likovne skupine pogledajte u prezentaciji.

Marina Martinović, Snježana Tot, Tatjana Lulić-Prpić, Melita Čmarec i Martina Grundler Hrala