OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA ŠTEDNJE

Autor: Marko Brijačak, 13. 11. 2012.

Svjetski dan štednje u Slatinskoj banci

Povodom svjetskog dana štednje, 31. listopada,

već tradicionalno bogatim programom u kojemu su sudjelovali učenici  Glazbene škole, Slatinska banka obilježila je Svjetski dan štednje.

U pozdravnom govoru, predsjednica Uprave, Angelina Horvat govorila je o začetcima novčarskog poslovanja i radu banaka te razlozima  štednje…

Učenici 8-og razreda gostovali su sa svojim PowerPoint prezentacijama. Obradili su temu štednje kroz primjere statističke obrade podataka i jednostavnog kamatnog računa te složenog kamatnog računa kojeg im je na gostujućem predavanju u našoj školi pojasnila gospođa Marina Koleno, voditeljica poslovnice Slatinske banke u Slatini.

Cilj nam je bio produbiti saznanje o važnosti matematike kao znanosti primjenjive i nužne u svim  granama gospodarstva, a osobito u bankarskom sektoru.

U izradama i samom prezentiranju sudjelovalo je ukupno 16 učenika sa 4 rada. Najkreativnijim uradkom proglašena je i novčano nagrađena prezentacija učenica Milke Slijepčević, Ivone Disep, Lare Kodrić i Dore Kodrić.

Iako nisu nagrađeni moramo pohvaliti i ostale tri grupe čija kreativnost i marljivost su također bili na visokoj razini, a to su: Mirna Matišić, Ena Main, Robert Waller, Petra Oštarijaš, Igor Venus, Patrik Fotez, Ante Knežević, Matija Lisinski, Matea Potočki, Mirta Baćani, David Rakitničan i Borna Ćurić.

Našim učenicima  nižih razreda uručene su i novčane nagrade za najbolje likovne radove na temu „SLIKOM DO ŠTEDNJE“.

1. mjesto i nagradu od 300 kuna dobila je Ivona Bosec iz 3.a ,

2. mjesto i 200 kuna Mia Brezovčan iz I.c  i

3. mjesto i 100 kuna Niko Rastija iz 3.c razreda.

Izvor: Sanela Jukić, Kata Huber