Učenici PŠ Sladojevci posjetili Školsku knjižnicu OŠ J.Kozarca i Gradsku knjižnicu i čitaonicu

Autor: Filip Janković, 31. 10. 2021.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige koji traje od 15. listopada do 15. studenog svake godine i povodom Godine čitanja 2021. učenici su 25. listopada 2021. , zajedno sa svojim učiteljicama Katarinom Kokorić I Višnjom Bujanić, posjetili školsku knjižnicu OŠ J. Kozarca i Gradsku knjižnicu I čitaonicu u Slatini.

U školskoj knjižnici dočekala nas je knjižničarka Jelena Martinović koja je učenike upoznala s radom školske knjižnice i načinom posudbe knjiga. Učenici su razgledali knjige te naučili tko može biti član školske knjižnice. Kroz razgovor, čitanje, pisanje, crtanje, radom u listićima te lijepim druženjem knjižničarka je zainteresirala djecu za čitanje knjiga i ukazala na važnost redovitog čitanja. Učenici su bili veseli i zadovoljni nakon posjeta školske knjižnice u našoj školi.

U Gradskoj knjižnici dočekale su nas djelatnice, a kako bi vrijeme provedeno u njoj bilo zanimljivo, kreativno i veselo pobrinula se voditeljica Dječjeg odjela Martina Hamaček. Djeca su se upoznala s pojedinim odjelima knjižnice, a najviše su vremena provela u dječjem odjelu, koji je skladno uklopljen u knjižnicu i prilagođen dječjim interesima. Učenici su surađivali u provođenju svih aktivnosti koje im je pripremila voditeljica Martina, sudjelovali su u igrama, čitanju basni, priča, rješavanju križaljki i izradi ježića. Učenici su se upoznali s prostorom Knjižnice, sadržajima Dječjeg odjela, naučili su kako pronaći traženu knjigu i kako ju posuditi. Učenicima je omogućeno besplatno članstvo u knjižnici. Nakon posjeta osjećali su se veselo i motivirano za daljnje individualne posjete Gradskoj knjižnici.

Kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama koje se nalaze u prilogu.