Maleni Senkovčani koračaju malim stopama do velikog cilja – očuvanja našeg planeta

Autor: Filip Janković, 8. 1. 2021.

Kao što je već poznato, učenici PŠ Novi Senkovac često sudjeluju u eko akcijama. Godinama su aktivno skupljali stari papir, a nedavno su se uključili u projektni zadatak u sklopu nastave Engleskog jezika, ali i Erasmus + projekta „Small steps to a big goal – What can I do for Earth?“

Učiteljica Nadin zadala je učenicima projektni zadatak. Cilj je bio da učenici drugog i trećeg razreda ponove nazive prostorija i namještaja u kući. Nakon raznih aktivnosti na satu, odlučili smo se okušati u kreativnom uratku. Učenici su iskoristili kartonske kutije raznih veličina (kutije u kojima su bili zapakirani lijekovi, čaj i sl.) te ih preoblikovali, ukrasili i složili tako da čine prostorije u kući. U izradu su se uključili i ostali učenici pod satima izvannastavne aktivnosti. Kad su bili gotovi s izradom, predstavili su prostorije i namještaj u njima te bili pohvaljeni za sav trud koji su uložili i znanje koje su pokazali.

Projektna aktivnost provedena je u studenom, a kako izgleda naš završen projektni zadatak, saznajte klikom na poveznicu.

Nadin Cuca