Potterheads i Mladi knjižničari obilježili Halloween

Autor: Filip Janković, 6. 11. 2020.

Povodom Halloweena je, 31. listopada 2020., u školskoj knjižnici, održan cijeli niz aktivnosti u sklopu školskog projekta A history of magic. Na aktivnostima su sudjelovali učenici 7. C razrednog odjela u organizaciji učiteljice Povijesti Martine Grundler Hrala, učiteljice Likovne kulture Tatjane Lulić Prpić, učiteljice Engleskog jezika Dražene Vujanović te knjižničarke Jelene Martinović.

Kao uvodnu aktivnost učenici su pogledali video isječak iz filma Corpse bride. Nakon toga uslijedio je niz zabavnih zadataka. Učenici su izvlačenjem papirića iz prigodnog kotlića bili podijeljeni u dva tima. Prvi zadatak bio je drvenim štapićima u što kraćem vremenu pojesti gumene crviće. Uslijedio je drugi zadatak gdje su učenici morali pokazati svoje kreativne i verbalne sposobnosti u obliku igre Pictionary s prigodnim motivima. Slijedeća aktivnost bila je što prije izaći iz označenog labirinta gumenim paucima. Završni i najzabavniji zadatak bio je provući se kroz prepreke u što kraćem roku. Sve aktivnosti popraćene su smijehom i uzbuđenjem. Pobjednici su nagrađeni prigodnim slasticama. Kako smo se proveli, možete pogledati u galeriji fotografija.