Luda božićna čajanka

Autor: Marko Brijačak, 15. 12. 2018.

Povodom Svjetskog dana čaja koji se u svijetu obilježava 15. prosinca, a u sklopu školskog etwinning projekta U potrazi za fantastičnim pričama, u školskoj je knjižnici održana aktivnost pod nazivom Crazy Christmas tea party.

U uvodnom dijelu ove aktivnosti uprizoren je igrokaz pod nazivom Luda čajanka,pod mentorstvom učiteljice Hrvatskog jezika, Ivane Strupar. Budući da se radi o ulomku iz djela Alisa u zemlji čudesa Lewisa Carrolla, sve što je uslijedilo, bilo je vezano za to djelo. Nakon igrokaza učenici su imali prilku isprobati tradicionalan način ispijanja čaja na engleski način, mogli su birati između nekoliko vrsta čajeva i zasladiti se prigodnim čajnim keksićima. Zatim je uslijedilo iznenađenje. Učenici su podijeljeni u tri ekipe pod nazivima Red queens, White rabbits i Green mad hatters i zaigrali smo igru u kojoj su učenici sami bili figure za igranje. Bacali su kocku i na svakom polju ih je dočekao novi izazov (nošenje loptice u žlici, skakanje na jednoj nozi, nabrajanje vrsta čajeva, igranje s palicama u obliku plamenca, bacanje karata u šešir...). Igru su osmislile i provele knjižničarka Jelena Martinović i učiteljica Engleskog jezika Dražena Vujanović. U aktivnosti su sudjelovali učenici 5. i 6. razreda, a pobjednici su bili članovi tima Green mad hatters iako su se i druga dva tima hrabro borila do samog kraja. Svi su sudionici nagrađeni prigodnim nagradama. U galeriji pogledajte kako smo se igrali i uživali.

Galerija fotografija: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1041

Dražena Vujanović, učiteljica Engleskoga jezika