Učenici predmetne nastave pogledali film „Orašar i četiri kraljevstva“

Autor: Marko Brijačak, 10. 12. 2018.

Učenici od 5. do 8. razreda 10. 12. 2018. posjetili su Pučko otvoreno učilište Slatina kako bi pogledali film „Orašar i četiri kraljevstva“.

O svojim dojmovima o filmu pišu nam učenici 8. c razreda:

„Film mi se svidio jer govori o tome kako je jedna djevojčica spasila majčino kraljevstvo. Usred filma dogodio se neočekivani obrat kad su dobri likovi postali zli, a za one koje se smatralo da su zli, ipak su bili dobri. Svidjelo mi se što su na kraju filma četiri kraljevstva ponovno bila ujedinjena.“ (Marija Filković)

„Čitav film mislila sam da je Majka Đumbir neprijatelj, no uspostavilo se da je to ipak bila Šećerna Vila, što me jako iznenadilo. Svidjelo mi se što je hrabri orašar Phillip cijelo vrijeme pomagao Clari i što je na kraju dobro pobijedilo zlo.“ (Lana Cigrovski)

„Najviše mi se svidio lik Mišonje jer je mogao zajedno s drugim miševima podići teške predmete i pomoći Clari, što potvrđuje izreku: „Kad se male ruke slože, sve se može.“ (Ivica Tropšek)

„Iz filma sam naučio da nema ničega na ovome svijetu jačeg od prijateljstva i da uz prijatelje možemo sve. Tako je i Clara uz pomoć orašara uspjela spasiti kraljevstvo od Šećerne Vile.“ (Karlo Zagorac)

„Bilo mi je dirljivo kada su na kraju Clara i njezin otac zaplesali ples na skladbu na koju su prvi put plesali njezini roditelji.“ (Zorica Jelenić)

Film se jako svidio našim učenicima, stoga su ga nagradili velikim pljeskom.

Galerija fotografija: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1029

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika