Terenska nastava učenika 8. razreda u Vukovaru

Autor: Marko Brijačak, 3. 12. 2018.

Učenici osmog razreda posjetili su Vukovar 3. 12. 2018. u okviru projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ u organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar i financijsku podršku Ministarstva hrvatskih branitelja. Učenike su pratili učitelji Markan Lukić, Mira Safin-Knežević, Ivana Strupar, Azra Benković i Hana Tepeš.

Na početku svog jednodnevnog posjeta učenici su poslušali predavanje „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“ te razgledali bivšu vukovarsku vojarnu i rekonstrukciju logora Stajićevo i Begejci. Nakon uvodnih predavanja učenici su posjetili memorijalne lokalitete na vukovarskom području: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Vukovarsku bolnicu – Mjesto sjećanja, Spomen dom Ovčara, Masovnu grobnicu na Ovčari te Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata.

Terenska nastava završila je Školom mira u Rodnoj kući hrvatskog nobelovca Lavoslava Ružičke, gdje je edukativnim predavanjem o važnosti mira, nenasilja i tolerancije zaokružena priča o žrtvi Vukovara u Domovinskome ratu.

Na samom kraju posjeta učenici naše škole Noa Fazekaš (8. b) i Kristian Ferenčak (8. c) sudjelovali su u kvizu znanja i osvojili prvo mjesto, pokazavši iznimno znanje o Domovinskome ratu i bitki za Vukovar.

Uoči posjeta Vukovaru učenici i učitelji naše škole organizirali su humanitarnu akciju prikupljanja živežnih namirnica i higijenskih potrepština za vukovarsku socijalnu samoposlugu. Akcija je pokrenuta na inicijativu učiteljice Geografije Mire Safin-Knežević, a sve prikupljeno predali smopredstavnici samoposluge Tamari Mikulić, koja se iskreno zahvalila učenicima, roditeljima i djelatnicima škole koji su se priključili ovoj hvalevrijednoj humanitarnoj akciji.

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika

Galerija fotografija: