European Day of Languages

Autor: Marko Brijačak, 26. 9. 2018.

Povodom Europskog dana jezika (26.9.), u Osnovnoj školi Josipa Kozarca, provedene su jezične radionice na talijanskom (Svjetlana Carić), španjolskom (Azra Benković), engleskom (Dražena Vujanović), njemačkom (Ina Hranić) i mađarskom (Mirela Nenadović) jeziku. Radionicama su, osim naših učenika, prisustvovali i učenici
5. - 8. razreda Osnovne škole Eugena Kumičića te učiteljica engleskog jezika Silvija Mađarić.

Cilj provedbe radionica je buđenje svijesti o važnost učenja stranih jezika te motivacija za aktivno sudjelovanje I učenje novog jezika ili usavršavanje već poznatog jezika . Tijekom radionica učenici su učili kako se predstaviti,
pozdraviti, brojati, imenovati boje, slušali su pjesme, pisali čestitke povodom Europskog dana jezika, igrali su igre pogađanja znamenitosti, gledali videa, slušali i sami osmišljavali svoje tongue twister-e.
Ukoliko volite igru "Papir, skare, dijamant" te znate koliko je vazno svakodnevno koristiti carobne rijeci: molim, izvoli, hvala i oprosti, a uz to ih zelite nauciti i poigrati se s njima na engleskom, njemackom i mađarskom jeziku, mogli ste sve to iskušatiti u PŠ Donji Meljani, na radionici povodom Europskoga dana jezika. Ucenici
su se, sa svojim uciteljicama razredne nastave M. Grguric i N. Popovic te uciteljicom engl.jezika, aktivno uključili u obilježavanje Europskog dana jezika te rado ucili uz gošće predavačice gđu B. Kralj (mađarski jezik), gđu I. Bobanic (njemački jezik). Učenici PŠ Kozice rado su prihvatili učenje turskoga jezika u društvu gosta predavača M. Hancerlija te vjezbali upoznavanje na turskom jeziku te prakticiranje carobnih riječi. Zanimljivih pitanja za nase goste predavače nije nedostajalo! Xploreri (ucenici 4.r.maticne skole) istraživali su palindrome i dugacke rijeci na europskim jezicima. Izrađivali su suvenire, pisali su, na majice, pozdrave na različitim europskim jezicima te se pocastili engleskim muffinima i cajem. Učenici razredne nastave OŠ Josipa Kozarca sudjelovali su I u radionici na spanjolskom jeziku i razmjenili su cestitke s učenicima OŠ V.Nazora, N.Bukovica, PŠ Miljevci.

Školsko stručno vijeće učiteljica stranih jezika

Galerija fotografija: