Heroji Domovinskog rata u mojem zavičaju

Autor: Marko Brijačak, 4. 7. 2018.

Učenicima osmog razreda cijela je protekla, nastavna, godina bila u znaku Domovinskog rata. Sudjelovali su u HVIDR-inom projektu „Putovima 136. brigade“, posjetili su Vukovar u dvodnevnoj terenskoj nastavi, prisjetili su se voćinskih žrtava puštanjem 47 balona njima u spomen te, na kraju, sudjelovali na terenskoj nastavi „Masovna stradanja Hrvata“ kada su obišli lokalitete Slatinski Drenovac i Voćin te objedinili sjećanje na žrtve našega kraja u Drugom svjetskom ratu i Domovinskom ratu.

Na red je došao i projekt „Heroji Domovinskog rata u mojem zavičaju“. Cilj je bio istražiti životni i ratni put branitelja iz našeg zavičaja koji su, svojim sudjelovanjem, doprinijeli stvaranju RH. Učenici osmog razreda su, objeručke, prihvatili zadatak učiteljice Povijesti Martine Grundler Hrala i krenuli u istraživanje. Obavili su intervjue sa svojim roditeljima, djedovima, rođacima i obiteljskim prijateljima, zapisali ih te donijeli na sat Povijesti.

Učiteljica je, s ponosom, mogla zaključiti kako je projekt ispao puni pogodak jer je puno učenika pripremilo radove. Plan je i dalje nastaviti s ovim projektom, skupiti što više svjedočanstava naših heroja Domovinskog rata i izdati publikaciju. Toplo se nadamo kako ćemo u tome i uspjeti!

Martina Grundler Hrala

« Studeni 2018 »