Erasmus+ radionica u Dječjem kutku „Veseli sat“

Autor: Marko Brijačak, 1. 6. 2018.

U petak, 25, svibnja u okviru Dječjeg kutka Veseli sat koji vode članice Društva Naša djeca Slatina, održana je radionica sklopu Erasmus + projekta. Na radionici su sudjelovali učenici Područne škole Novi Senkovac te mali polaznici Veselog sata, a radionicu je provela učiteljica Hrvatskoga jezika Ivana Strupar, ujedno i voditeljica Dječjeg kutka u Novom Senkovcu.

Na početku su se maleni polaznici Dječjeg kutka upoznali s Erasmus + projektom Seeing and reading the values koji je naša škola provodila zajedno s još pet država partnerica (Turskom, Italijom, Rumunjskom, Poljskom i Španjolskom), a koji se temelji na čitanju podražaja koji predstavljaju osnovne ljudske vrijednosti – čistoću, toleranciju, velikodušnost, solidarnost, odgovornost te iskrenost i poštenje kojim se posebno bavila naša škola.
Nakon uvodnog dijela, i sami smo proveli aktivnost veznu uz iskrenost i poštenje pod nazivom story cube. Igrali smo se s kockom oslikanom likovima iz bajki. Razgovarali smo o iskrenosti i poštenju u pojedinim bajkama, a zatim smo od papira u boji izradili srca, simbol iskrenosti. Potom smo i odglumili prizore iz djeci veoma poznatih bajki – Snjeguljice i sedam patuljaka, Pinokija te Ivice i Marice.
Djeci se jako svidjela navedena aktivnost te upoznavanje s pojmom iskrenosti kroz igru, čak su poželjeli da se ovakva aktivnost opet provede na Veselom satu.

Galerija: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=894

Ivana Strupar, učiteljica Hrvatskoga jezika