Glagoljanje u Osnovnoj školi Eugena Kumičića

Autor: Marko Brijačak, 10. 5. 2018.

Šestaši naše škole su 9. svibnja sudjelovali u kvizu znanja o glagolskim oblicima – Glagoljanje. Kviz je održan u Osnovnoj školi Eugena Kumičića povodom Dana škole Eugena Kumičića. U kvizu su sudjelovali naši šestaši Leona Lončarević, Ian Karol Vrbaslija, Leon Trogrlić i Sara Matovina s mentoricama Snježanom Tot i Ivanom Strupar.

Osim šestaša naše škole, sudjelovali su i šestaši  Osnovne škole Gradina (mentorica Sanela Vukić Vidalina), Osnovne škole Mikleuš (mentorica Marica Kesić), Osnovne škole Vladimira Nazora iz Nove Bukovice (mentorica Maja Kufner) te Osnovne škole Eugena Kumičića (mentorica Elvira Vujčić). Prisutne je na početku pozdravila ravnateljica Božica Majhen i poželjela im sreću u igranju kviza Glagoljanje, i to koristeći digitalni alat Kahoot! koji je izradila učiteljica Hrvatskoga jezika Marijana Toplak.  Ekipe su formirane ždrijebom i sastojale su se od učenika iz različitih škola s ciljem eliminiranja rivalstva među školama te poticanja pozitivnog ozračja, suradnje i razvijanja socijalnih vještina. Natjecale su se ekipe Perfektne, Imperatori, Crna kronika, Fantastična četvorka i Glagoljašice. Naši su učenici prilikom rješavanja kviza pokazali izvrsno znanje o glagolima, a pritom su se i jako dobro zabavili.

Kviz je protekao u veselju i uzbuđenju, a po završetku kviza svi su sudionici dobili i Zahvalnice.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=872

Ivana Strupar, učiteljica Hrvatskoga jezika