Aktivnosti povodom obilježavanja Dana medijske pismenosti

Autor: Marko Brijačak, 26. 4. 2018.

U četvrtak, 19. travnja je u našoj školi povodom Dana medijske pismenosti održano predavanje pod nazivom Djeca i mediji, o utjecaju i važnosti medija u svakodnevnom životu djece te o pozitivnim i negativnim utjecajima medija na djecu osnovnoškolske dobi.

Učenici su dobili i  kratke brošure o medijskoj pismenosti namijenjene roditeljima. Predavanje je bilo namijenjeno učenicima šestog i sedmog razreda, a održala ga je učiteljica Hrvatskoga jezika Ivana Strupar.

Učenici su u petak, 20. travnja posjetili lokalnu radijsku postaju i time također pridonijeli obilježavanju Dana medijske pismenosti. Tamo su od strane ljubazne voditeljice programa Tee Kiš Slačanac iz prve ruke doznali kako  uopće funkcionira rad te medijske kuće.

Nekoliko riječi o tehničkom dijelu izvedbe programa, ali i nekoliko malih tajnih ”tehničarskog” zanata, otkrio je Elvis Marković. U studiju Radio Slatine učenici su i profesionalno odradili jednu kratku emisiju, a također, na zamolbu djelatnika, osmislili su te zatim i snimili dvije radijske najave, koje su odmah potom uvrštene u redovnu programsku listu. Nekolicina odvažnih učenika i učenica spremno je isprobala i svoje govorničke vještine stavši pred ”užareni” mikrofon čitajući vijesti.

Ivana Strupar, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Listopad 2018 »