BUDI STEMpatičan

Autor: Marko Brijačak, 3. 4. 2018.

Informativno - edukativni centar Noskovačka Dubrava je 23., 24., i 25. ožujka 2018.g. bio domaćin NAPREDNOG STEM PROGRAMA ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA. Program je obuhvatio provedbu STEM izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti za STEM talentirane i darovite učenike iz četiri OSNOVNE škole na području naše županije.

U Kamp je pozvano 13 učenika, a od toga 6 učenika naše škole: Elena Bičanić, Ivona Bosec, Dominik Gaća, Lana Mandl, Sara Čaglić i Uma Milaščević.
Napredni STEM program i nositelje aktivnosti u programu predstavili su prof. dr. sc. Josip Burušić s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar te predstavnici Virovitičko – podravske županije. Sudionici Kampa su tijekom tri dana vrlo aktivno pohađali sedam radionica:
1. radionica - Prirodoslovlje „Muče me plinovi“
2. radionica – Prirodoslovlje „Voćna struja“
3. radionica – Prirodoslovlje „Struja bez dinosaura“
Nositelj radionica Prirodoslovlja bio je Marin Vukšić, dipl. ing., Institut Ruđer Bošković, Zagreb.
4. radionica: Informatika - Mreže računala
5. radionica: Informatika – Programiranje bez struje
6. radionica: Robotika – Sastavi i udahni život vlastitom robotu
Nositelj radionica Informatike i Robotike bio je mr. sc. Tomislav Jagušt, Fakultet
elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu.
7. radionica: Tko sam? Kamo idem? Kako da dođem tamo? Razmisli o budućnosti – radionica profesionalnog usmjeravanja. Nositeljica radionice bila je mag. Mirta Blažev, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar. Tijekom rada u radionicama učenici su se imali priliku međusobno upoznati i konstruktivno surađivati, a tijekom slobodnog vremena koristiti prostor informativno – edukativnog centra za istraživanje, opušteno se družiti i zabavljati.
Na završetku je izvršena Evaluacija održanog Programa za nadarene učenike osnovnih škola koju je vodio prof. dr. sc. Josip Burušić.
Učenici su pokazali veliko zanimanje za ponuđene sadržaje te iskazali pohvale nositeljima aktivnosti, njihovim metodama i oblicima rada.
Jednom riječju, BRAVO!!

Brankica Safin, dipl.ing. biologije

Galerija fotografija: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=848