Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Marko Brijačak, 13. 3. 2018.

Dan škole, oduvijek, obilježavamo nizom aktivnosti. Ove godine je 12. 3., po prvi put, održano Natjecanje u čitanju naglas. Na natjecanju su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda. Čitali su ulomke iz pripovijedaka Josipa Kozarca. Učenici su se natjecali u dvije skupine.

U prvoj skupini su bili učenici 5. i 6. razreda: Ino Pavić, Vlatko Tutić, Valentina Mazok, Donatella Beneš, Josipa Dorić, Gabriela Kovačević, Leonarda Tkalec, Leona Lončarević, Ian Karol Vrbaslija, Sara Matovima i Sara Kovačević i čitali su ulomak iz pripovijetke Moj djed .U drugoj skupini su bili učenici 7. i 8. razreda: Venio Rulj, Vanesa Ćosić, Dario Petrović, Lna Cigrovski, Lorena Krupnicki, Karolina Seleši, Hana Mataija, Lorabel Milivojević, Ramona Mikolić, Matko Miklošević, Karla Vasiljević i Ivan Mikić. Oni su čitali ulomak iz Slavonske šume.

Učiteljice Željka Kurtović, Ljiljana Ivanković i Dražena Vujanović, članice povjerenstva, nisu imale nimalo lak zadatak. Morale su odabrati učenike koji prolaze u drugi krug natjecanja. Na toj razini su učenici čitali pjesme Josipa Kozarca koje nisu mogli unaprijed pripremiti. Na kraju su uspjele odabrati najuspješnije.

Prva skupina:

1. Ian Karol Vrbaslija

2. Donatella Beneš

3. Sara Matovina.

Druga skupina:

1. Karla Vasiljević

2. Hana Mataija

3. Ramona Mikolić.

Svi su učenici primili pohvalnice za sudjelovanje na natjecanju i utješne nagrade, a osvajači prvog mjesta nagrađeni su i knjigom.

Zahvaljujem svim sudionicima natjecanja, a najuspješnijima iskrene čestitke.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=820

Snježana Tot, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Rujan 2018 »