Učenici 7. c razreda posjetili slatinski Zavičajni muzej

Autor: Marko Brijačak, 1. 3. 2018.

Učenici 7. c razreda posjetili su Zavičajni muzej Slatina 27. veljače u pratnji razrednice Hane Tepeš. Učenici su pogledali izložbu „Sport u Slatini“ pod stručnim vodstvom kustosa Srđana Đuričića i Martine Gavran. Navedena izložba postavljena je za Noć muzeja, čija je ovogodišnja tema bila „Lica i naličja sporta“.

Na izložbi je prikazan povijesni razvoj sporta u Slatini te su predstavljeni najpopularniji sportovi u našem gradu – nogomet, rukomet, atletika, stolni tenis, hrvanje, ribolov, skijanje te rekreacijski sportovi. Učenici su mogli proučiti brojne fotografije, dokumente, novinske članke, sportske rekvizite, pehare, priznanja te odličja, među kojima posebno mjesto zauzimaju ona hrvatskog rukometnog reprezentativca, Slatinčanina Gorana Perkovca. Istaknuto mjesto na izložbi zaslužili su jedni od najuspješnijih slatinskih sportaša današnjice – paraolimpijac Marijan Presečan te mlada atletičarka Doroteja Santi.

Učenici su obišli i stalni postav muzeja, gdje su se upoznali s bogatom slatinskom poviješću i kulturnom baštinom.

Učenicima se jako svidjela izložba i muzejski postav, a kustosica Martina posebno ih je pohvalila zbog lijepog ponašanja i kulturne komunikacije, stoga s veseljem iščekujemo sljedeći posjet našem muzeju!

Fotografije pogledajte na:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=810

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Lipanj 2018 »