SHEMA ŠKOLSKOG MLIJEKA

Autor: Marko Brijačak, 26. 2. 2018.

Na satu razrednika, 8. veljače 2017. godine učenicima 6.b razrednog odjela gđa Tihana Bišćan prezentirala je Shemu školskog mlijeka. Gospođa Tihana Bišćan je mama učenice Teute Bišćan pa je ova suradnja predviđena u kurikulu kao suradnja s roditeljima. Tema koja nam je prezentirana predviđena je i u  kurikulu Zdravstvenog odgoja.

U prezentaciji smo saznali kao funkcioniraju domaća obiteljska gospodarstva u našem okružju i koji su najveći proizvođači mlijeka i mliječnih prerađevina. Vrlo zanimljivo nam je prikazano i kako na farmama krava danas ima puno suvremene tehnologije koja pomaže uzgajivačima kako bi briga o životinjama bila na visokoj razini, a time i sama kvaliteta proizvoda visoka.

Na kraju smo saznali da sve domaće mliječne proizvode možemo kupiti na našoj slatinskoj tržnici, a dobili smo i recepte za vrlo ukusne voćne jogurte koje nam je predložila gospođa Bišćan.

Učenici su vrlo pažljivo pratili predavanje i postavljali pitanja pa je, na kraju, predavačica dobila pljesak u znak zahvale.

Snimili smo i nekoliko fotografija koje prilažemo.

Budući da su učenici 6.b razreda bili zadovoljni viđenom prezentacijom, gđa Bišćan je i u 6.a i 6.c razredu na njihovim satima razrednika, 20. veljače 2018. godine prezentirala ovu temu.

Svi joj ovim putem zahvaljujemo na uloženom trudu i vremenu.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=806

Ljiljana Ivanković, razrednica 6.b