NAJHRABRIJIMA MEĐU NAMA – S LJUBAVLJU

Autor: Marko Brijačak, 15. 2. 2018.

I nakon ovih riječi, najlakše je zašutjeti. Jer niti u jednoj enciklopediji ne pronalazimo dovoljno znanja kako bismo opisali ljudska bića koja svojom veličinom podsjećaju na svemir, koja svakim udisajem obogaćuju život, čiji osmijeh je čisto savršenstvo.

Ne postoji uputstvo, ne postoji recept, ne postoji savjet, ne postoji „vodič“.

Postoji ljubav.

I ona je u nama i među nama.

I dovoljno je velika.

I to je dobro.

Jer dobro uvijek pobjeđuje zlo!

Podsjetimo, 15. veljače je Međunarodni i Nacionalni dan djece oboljele od malignih bolesti.

Rodila se misao, ideja.

Je li dovoljna?

Ne pitamo se.

Dječja je.

Odlučili smo prikupiti igračke i namijeniti ih svim malenim pacijentima koji se liječe u dvije ustanove: Zavodu za dječju onkologiju i hematologiju te u Klinici za dječje bolesti Zagreb (Klaićevoj). Ideju smo podijelili sa svima u školi i dok smo trepnuli veliki broj učenika od 1. do 8. razreda, zajedno s roditeljima i učiteljima, odazvali su se akciji i donijeli svoje igračke, slikovnice, knjige, društvene igre, slagalice, puzzle… Broj darova je postajao sve veći, vrećice su se brzo punile, a odlagalište (ured naše psihologinje Agate Bočkai koja nam se pridružila) izgledalo sve živopisnije. Nakon toga je uslijedilo vrlo uzbudljivo pakiranje jedne od najvećih kutija viđenih u školi za što je trebalo spretnosti i domišljatosti. Sve je prošlo lako i u odličnom raspoloženju. Zato što onaj rijetki, pravi osjećaj radosti i sreće koji nam često izmigolji iz ruku i izgubi se iz vida, ovih dana nikada nije bio opipljiviji. Učinili smo nešto ZA SVAKI UDISAJ, ZA SVAKI OSMIJEH I ZA SVEMIR. I najmanja sitnica, tek mala gesta, može pobijediti prazninu neznanja. Jer ti maleni VELIKI LJUDI nam trebaju da nas, između ostalog, i nauče kako postati najhrabriji na svijetu.

ZA SVE NJIH, DA OZDRAVE ŠTO PRIJE!

Od srca zahvaljujemo Ivanki Hodak, dipl.ing. agronomije i „Agroduhanu“ d.o.o. na velikoj pomoći.

Dječji forum „Osmijeh“

Voditeljica: Brankica Safin

Fotogalerija: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=795