Terenska nastava učenika sedmog i osmog razreda u Osijeku

Autor: Marko Brijačak, 26. 1. 2018.

Učenici sedmog i osmog razreda bili su, 20. siječnja, na terenskoj nastavi u Osijeku. Na put je krenuo 91 učenik, a nastavi se pridružilo i 16 učitelja. Za ovako velik odaziv djece i učitelja zaslužan je odlazak u Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku na baletnu predstavu Orašar.

Dolaskom u Osijek učenici i učitelji su imali prigodu prošetati trgovačkim centrom Portanova. Nakon toga je započela terenska nastava obilaskom osječke Tvrđe, starog baroknog grada. Kroz Tvrđu nas je proveo i ispričao nam o povijesti te utvrde akademski slikar i voditelj galerije Kazamat Andrej Tomić. Tijekom obilaska prošli smo kroz Vodena vrata, popeli se na zidine i prohodali jednim njezinim dijelom. Obišli smo multimedijalnu izložbu Mesoprerada Nebojše Vukovića u galeriji Kazamat te prošetali ulicama Tvrđe i na kraju došli do središnjeg Trga Svetog Trojstva. Tamo smo saznali o nastanku spomenika kugi te se upoznali sa svim značajnijim zgradama i institucijama unutar Tvrđe. Nakon toga su, učenici sedmog razreda, posjetili Arheološki muzej i stalnu postavu Od prapovijesti do srednjeg vijeka, a osmaši Muzej Slavonije s postavom Tvrđa u Osijeku i Zastave iz fundusa Muzeja Slavonije. Potom smo se uputili u centar grada gdje smo obišli konkatedralu sv.Petra i Pavla na središnjem gradskom trgu, a nakon toga su učenici, prije predstave, prezalogajili u McDonald´su. Balet Orašar djelo je Petra Iljiča Čajkovskog te nikoga nije ostavio ravnodušnim. Sjajni plesači, raskošna scenografija i besprijekorno orkestrirana glazba, rezultirali su dugotrajnim ovacijama oduševljene publike. Nakon predstave smo se zaputili kući puni dojmova i u odličnom raspoloženju.

Fotografije pogledajte na:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=780

Tatjana Lulić Prpić, prof., učiteljica Likovne kulture

« Rujan 2018 »