Halloween u OŠ Josipa Kozarca

Autor: Marko Brijačak, 31. 10. 2017.

Kao dio nastavnog programa predmeta Engleskoga jezika te dio kulture zemalja engleskoga govornog područja, u našoj školi, tijekom listopada, obilježen je Halloween. Naziv potječe od “All Hallows Eve“, što znači večer uoči Svih svetih.  Načini obilježavanja potječu od drevnih keltskih običaja starih preko 2000 godina.

Učenici od 1. do 8. razreda sudjelovali su u različitim aktivnostima. Učiteljice Engleskoga jezika predstavile su učenicima povijesnu podlogu Halloween-a pa su učenici samostalno zaključili kako je Halloween dio kulture zemalja engleskoga govornoga područja, pretežito dio američke kulture.

Učenici PŠ Kozice  igrali su igre Pin the nose on the pumpkin, Spider web, Halloween quiz te se počastili slasnim bombonima. PŠ Novi Senkovac obilježila je Halloween istovremeno s Danom animiranog filma pa su pogledali animirane filmove s tematikom Halloween-a. Učenici razredne i predmetne nastave matične škole izrezivali su sličice, crtali prigodne motive, uredili panoe, ukrašavali balone i počastili se prigodnim slatkišima. Učenici predmetne nastave sudjelovali su i u radionici na kojoj su radili pokus s bundevom, igrali igru Bobbing for apples, pogledali video s povijesnim činjenicama o Halloween-u i okušali se u kvizu znanja.

Fotografije pogledajte na:  http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=729

« Ožujak 2024 »