Projekt Utrka za sportskim životom

Autor: Diana Bošnjak, 11. 10. 2011.

Mjesni odbor Kozice je prošao na natječaju za prijavu za ostvarivanje financijske potpore za građanske inicijative u okviru raspoloživih sredstava Nacionalne zaklade za Decentralizirani program dodjele financijske potpore organizacijama civilnog društva u 2011. Godini. Naziv inicijative je Utrka za sportskim životom.

Zašto je pokrenuta ova inicijativa? Uz područnu školu Kozice, koja je u sastavu Osnovne škole Josipa Kozarca u Slatini,  postoji asfaltno igralište na kojemu učenici imaju sate tjelesnog odgoja, a nemaju golove niti koševe. Osim redovne nastave djeca provode i slobodno vrijeme na igralištu, ali i ostali mještani rado dolaze jer je mjesto u prekrasnoj prirodi i odvojeno od državne ceste koja se proteže kroz cijelo naselje i predstavlja veliku opasnost zbog koje su bile brojne prometne nesreće pa čak i sa smrtnim slučajevima. Aktiviranjem volonterskog rada mještana Kozica planirano je opremanje asfaltnog igrališta, postavljanje dječjeg igrališta i uređenje okoliša.

Sudionici inicijative su Mjesni odbor Kozice (svi mještani) i Osnovna škola Josipa Kozarca u Slatini.

Ciljevi koji se postižu provedbom predložene inicijative: učenici bi imali kvalitetnije sate tjelesnog odgoja, djeca i mladež bi dobila mjesto za sport i rekreaciju, mještani mjesto okupljanja i druženja, a sve u prirodi udaljeno od opasne državne ceste ali i od kafića te povezanost s matičnom školom Josipa Kozarca u Slatini.

Rezultate koje očekujemo nakon završene inicijative su opremljeno igralište, izgrađeni dodatni sadržaji, uređen okoliš i veću povezanost ljudi u naselju koji bi prepoznali važnost volonterskog rada i veću povezanost s matičnom školom Josipa Kozarca u Slatini te poboljšane uvjete života.

Planirani završetak projekta bit će 21. listopada 2011.

Svojim dobrovoljnim radom pomozite da otrčimo utrku do željenog cilja!

"Ova građanska inicijativa provedena je zahvaljujući

financijskoj potpori Zaklade za razvoj lokalne zajednice

“Slagalica”u sklopu decentraliziranog modela financiranja

Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva"