Zdenac i Svjetski dan hrane i siromaštva

Autor: Marko Brijačak, 19. 10. 2017.

Udruga Zdenac – Zdenac Milosrđa, neprofitna je organizacija civilnog društva, koja svoj rad temelji na kršćanskim vrednotama. Osnovana je Splitu na inicijativu časne sestre i misionarke Ljilje Lončar, Službenice Milosrđa, s ciljem da pomogne najpotrebnijima u Hrvatskoj i zemljama Trećeg svijeta.

Biti Misionar Milosrđa znači služiti Bogu čineći djela milosrđa za najpotrebnije, bilo da se nalaze u našoj neposrednoj blizini ili kilometrima daleko, u najsiromašnijim dijelovima svijeta.

Zdenac s radom započinje 2003. godine u Splitu, ali se ubrzo širi diljem Hrvatske, dok djela milosrđa zahvaćaju najsiromašnije dijelove svijeta.

U Pokret Misionara Milosrđa uključeni su članovi, volonteri, suradnici i animatori, koji svojim radom, zalaganjem, molitvom i financijskim sredstvima aktivno pomažu najpotrebnije.

Misionari Milosrđa djeluju u tri regije Hrvatske - Splitu, Zagrebu (uključujući i Dugo Selo) i Dubrovniku te u BiH - Mostar.

Ekvador, Ruanda, Tanzanija, Burundi i Nigerija misijske su zemlje u koje je do sada putem Zdenca stigla velikodušna pomoć naših suradnika iz Hrvatske i susjednih zemalja.

Naša škola je također članica udruge Zdenac na način da je kumče dječaku iz Ugande. Već nekoliko godina uspješno smo se brinuli za malenoga Avitusa Agabu, no od ove godine on više nije u programu kumstva te je naše kumstvo dodijeljeno novom kumčetu, dječaku Atuyamba Ambroseu starom 6 godina

Našim doprinosom omogućujemo dostojanstven život siromašnom djetetu u misijama. Nastavimo tako i ove godine…

Aktiv stranih jezika