Autor: Diana Bošnjak, 19. 6. 2011.

Aktivnosti povodom dana škole (18.3.) izvodile su se u trajanju od tri dana.

Proslava dana škole započela je u srijedu, 16. 3.  s međunarodnim matematičkim natjecanjem "Klokan bez granica".

Aktivnosti su nastavljene sljedećeg dana, kada je održan filmski festival "KOMA JE FEST" na kojemu su bili prikazivani svi dosad snimljeni filmovi naše učeničke ekipe. Tada je održana i predpremijera filma "Ruže za Ružicu".

Nakon festivala započeli su športski susreti. Djačaci su imali nogometne susrete. Na odbojkaškom terenu susreli su se nastavnici, najprije sa roditeljima, te zatim sa učenicima (odbojkaškom reprezentacijom škole).

Na sam dan škole održano je ekipno natjecanje šestih i sedmih razreda s pitanjima koja su obuhvaćala područje matematike, kemije, geografije i povijesti. Za vrijeme ispravljanja, učenici su prezentirali radove u GeoGebri napravljene tijekom školske godine.

Održana je promocija školskog lista "Zvono".

Na kraju dana u Pučkom otvorenom učilištu imali smo svečanu priredbu na kojoj su učenici pokazali svoje pjevačke, plesne, dramsko - scenske i druge sposobnosti. Na priredbi su nastupali naši mali i veliki zborovi, plesne skupine ozbiljnije glazbe (balet) i plesne skupine zabavne glazbe. Zatim smo imali igrokaze, na hrvatskom i na engleskom jeziku. Na kraju  je održana i javna premijera filma "Ruže za Ružicu".

Fotografije obilježavanja dana škole možete naći ovdje.