Učenici 2. razreda posjetili zdravstvene ustanove u Slatini

Autor: Marko Brijačak, 25. 5. 2017.

U sklopu projekta „Sve je lako kad si zdrav“, čiji je cilj stvaranje odgovornog ponašanja prema zdravlju, učenici drugog razreda posjetili su 18.5.2017.g. zdravstvene ustanove u našem gradu.

Dr. Željkica Gerenčir  primila nas je u svoju ordinaciju. Na vrlo zanimljiv način

razgovarala je s učenicima i  odgovarala na njihova pitanja. Na odlasku smo se osvježili voćnim sokom.

Sljedeće odredište bila je Ljekarna Plantak. Doznali smo što se sve radi u ljekarni i što sve ovdje možemo kupiti, a zatim sudjelovali u izradi dječje kreme i vaganju čaja.

Nakon toga posjetili smo Stomatološku ordinaciju Plantak. O higijeni zubi i usne šupljine te važnosti redovitog pregleda zubi na vrlo zanimljiv i poučan način govorili su nam stomatolozi ove ordinacije. Nagrađeni smo zdravim žvakama i mini zubnom pastom.

Budući da smo ovaj dan odlučili posvetiti zdravlju krenuli smo u šetnju. Divili smo se šarenilu boja koje nam je donijelo proljeće. Uživali smo u mirisu cvijeća koji nam je donosio povjetarac.

Šetnja je završila nogometnom utakmicom i igrom na svježem zraku.

Na povratku u školu posjetili smo prostorije DND Slatina. Tu smo se poigrali.

Bilo je puno smijeha i veselja.

Već pomalo umorni vratili smo se u školu.

Zaključili smo da se isplati ulagati u zdravlje jer je ono najveće bogatstvo.

​Fotografije pogledajte na: http://www.os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=663

Učiteljica: Mirjana Bušljeta

« Studeni 2017 »