2. Učenički okrugli stol poduzetništva u Slatini

Autor: Marko Brijačak, 11. 5. 2017.

Tijekom prošle školske godine 2015./2016. naša škola i školska zadruga „Sekvoja“ uključile su se u hvalevrijedan projekt „Poduzetnik kroz cijeli život“, čiji inicijator i nositelj je bila Gradska razvojna agencija Slatine, Grad Slatina te četiri škole u našem gradu ( osnovne škole Josipa Kozarca i Eugena Kumičića, te srednje škole Marka Marulića i Industrijsko-obrtničke).

U sklopu samog projekta pokrenut je i Učenički okrugli stol.

Ove godine Učenički okrugli stol je održan 9.svibnja 2017. godine u Hrvatskom domu u Slatini s početkom u 11 sati. Manifestacija je provedena u sklopu Dana Otvorenih vrata europskih projekata, koji se događa od 6.-13.svibnja 2017. godine.

Rad okruglog stola pozdravile su Danijela Maravić, ravnateljica GRAS-a, Vesna Šerepac, pročelnica županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničke djelatnosti, a riječi podrške uputio je i slatinski gradonačelnik Ivan Roštaš, a svoje viđenje poduzetništva prenijeli su i gosti poduzetnici. Okruglom stolu prisustvovali su brojni učenici, nastavnici, članovi i voditelji zadruga, ravnatelji škola i brojni drugi gosti.

Cilj drugog ovogodišnjeg Učeničkog okruglog stola bilo je upoznavanje slatinskih osnovnoškolaca i srednjoškolaca sa poduzetništvom i poduzetničkim vještinama. Osobit naglasak je bio na rad učeničkih zadruga, koje su se predstavile, svaka na svojstven način, kroz prezentaciju te intervju sa odabranim poduzetnikom iz našeg kraja.

Prezentirale su slijedeće zadruge: UZ „Sekvoja“, UZ „Zalatnuk“, UZ „Slatina“, UZ „Obrtnik“, UZ „Bukvica“, UZ „Čađavačke lipe“ te zadruga u osnivanju iz Mikleuša.

Moderatori su bile učenice iz Industrijsko-obrtničke škole iz Slatine.

Naša školska zadruga predstavila je slastičarku Sandru Jadek, uspješnu poduzetnicu iz Slatine.

Učenice sedmog razreda Ivona Bosec i Karla Vasiljević, članice UZ Sekvoje, pod mentorstvom svojih učiteljica Brankice Safin i Tatjane Lulić Prpić, pripremile su svoje viđenje poduzetništva.

Tatjana Lulić Prpić, prof.