Održan 10. KOMA FF – KOzarčev MAli Filmski Festival

Autor: Marko Brijačak, 6. 4. 2017.

Prigodom 10 filmskih godina Medijske družine Bapatuljak i  povodom Dana škole Josipa Kozarca 22. ožujka 2017. u kino dvorani POU Slatina održan je 10. KOMA FF iliti KOzarčev MAli Filmski Festival.

Na samom početku pred brojnim uglednim  gostima posjetiteljima  festivala uvodnu riječ su održali  Denis Ostrošić, dugogodišnji voditelj Medijske družine Bapatuljak, i Danijela Fabric Fabijanac, ravnateljica POU Slatina, dok je deseto jubilarno izdanje festivala otvorila ravnateljica OŠ Josipa Kozarca Ksenija Vujanović-Juras.

Prije prvih projekcija u sklopu uvodnog programa priznanja za marljiv rad uručena su članovima MD Bapatuljak i to Vlatki Pačarić, Iskri Maravić, Mariji Bljakaj, Sonji Prebeg, Ivani Vida, Mili Starčeviću i Kristijanu Daniloviću. Rad Bapatuljaka koji pri OŠ Josipa Kozarca djeluje od 2006. godine, njihove početke, uopće kronološki redoslijed stvaranja filmskih uradaka i sudjelovanja na brojnim festivalima i radionicama diljem Hrvatske, publici je predstavljen na samom početku programa.

Na festivalu su prikazana četiri uratka slatinskih Bapatuljaka, filmovi: Lino u Mikleušu, Božićni duh, Ljubi bližnjega svoga i Tomislav - nagrađivana tv-reportaža četvrte generacije učenika filmaša MD Bapatuljak. Prikazani su i filmovi filmske družine OŠ Stjepana Kefelje iz Kutine: Budi mi prijatelj, Prvi ples i Korita - dokumentarni film koji je također nositelj nekoliko festivalskih nagrada. Između filmova mladih kutinskih i slatinskih filmaša u dramskom dijelu programa nastupile su dvije mlade glumice koje su ove godine OŠ Josipa Kozarca predstavljale na županijskom susretu LiDraNo. Tako su za svoje nastupe iskren aplauz publike dobile Iskra Maravić za monolog ‘’Još tri kilograma’’ te Vlatka Pačarić za monodramu ‘’Anne Frank’’.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=616

« Ožujak 2024 »