Zdrava zabava u školi - Obilježen Svjetski dan zdravlja u 4.a

Autor: Iva Gumbarević, 10. 4. 2024.

Učenici 4. a razrednog odjela 8. 4. 2024., prvog dana nastave nakon proljetnih praznika, organizirali su zdravu zabavu u školi.

Pripremili su i donijeli različite vrste voća i od njih napravili voćne ražnjiće, osmišljavali su kratke tjelovježbe i tijekom dana vježbali tehnike mindfulnessa (igru fokusa, pisanje po leđima, promjenu kuta gledanja).
Na Satu razrednog odjela učili su kako se pravilno i kvalitetno hraniti te su crtežom tanjura pravilne prehrane prikazali koje su najbolje namirnice iz različitih prehrambenih grupa važne za održavanje pravilne prehrane i zdravog načina života. Istraživali su koje voće i povrće najviše vole jesti članovi njihove razredne zajednice i došli do zaključka da je omiljeno voće učenicima 4. a jabuke i kruške, a od povrća kupus i krumpir.
Grafikonom su prikazali rezultate istraživanja.
Na satu Likovne kulture crtali su i rezali različite skupine namirnica koje trebaju jesti tijekom dana u prilagođenoj količini kako bi njihovo tijelo dobilo hranjive tvari koje su potrebne za njihovo pravilno funkcioniranje.
Na satu Tjelesne i zdravstvene kulture razgibavali su se s hula-hopom, učili su vježbe koncentracije i timskog rada, igrali su igre izdržljivosti i poštenja, štafetnih igara i raznolikih elementarnih igara s pravilima. Na kraju radnog dana ispunili su listu procjene, kojom su osvijestili svoje ponašanje i brigu o zdravlju.
Ova aktivnost vezana je uz Svjetski dan zdravlja koji se obilježava 7. 4., s ciljem podizanja svijesti o važnosti zdravlja na globalnoj razini te uz školski projekt „Zdravlje za pet“.
Aktivnosti učenika možete vidjeti na poveznici:
Gordana Kovač

Izvor: Gordana Kovač