Posjet učenika Slatinskoj banci u sklopu projekta "Matematika u svijetu financija"

Autor: Hana Tepeš, 16. 10. 2024.

Učenici 7. i 8. razreda, sudionici izvannastavne aktivnosti pod nazivom "Financijska akademija", s učiteljicom Anitom Martinčević, autoricom i voditeljicom projekta, 15. listopada 2024. posjetili su Slatinsku banku u sklopu obrazovnog projekta "Matematika u svijetu financija".

Taj projekt, koji traje od rujna do prosinca 2024. godine, usmjeren je na edukaciju učenika o upravljanju osobnim financijama, štednji, investicijama i financijskom planiranju.

Tijekom posjeta učenici su se upoznali s radom banke, ključnim financijskim pojmovima i ulogom banke u svakodnevnom životu građana. Stručne uvide pružio je Mario Pavić, zaposlenik Slatinske banke, dok su interaktivne radionice dodatno obogatile njihovo razumijevanje financijskih tema.

Taj posjet dio je šireg projekta koji uključuje suradnju s obrazovnim i financijskim institucijama te poticanje financijske pismenosti među mladima. Do sada je ostvarena suradnja s OŠ Suhopolje, a uskoro se planira suradnja s Veleučilištem u Virovitici. Projekt je prepoznat i nagrađen od strane UNIQUA osiguranja s nagradom od 5 000 €, što dodatno osnažuje njegovu realizaciju.

Iz Slatinske banke istaknuli su važnost takvih inicijativa, a učenici su pokazali izniman interes i aktivno sudjelovali u svim aktivnostima, čime su značajno obogatili svoje financijsko obrazovanje. Zahvaljujemo Slatinskoj banci na toploj dobrodošlici i prigodnim poklonima za učenike.

Anita Martinčević, učiteljica Matematike

« Listopad 2024 »