Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Marko Brijačak, 4. 4. 2016.

Međunarodni dan dječje knjige (International Children's Book Day) obilježava se svake godine kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena – 2. travnja.

Dječji forum Osmijeh prigodnom radionicom Moja najdraža knjiga obilježio je Međunarodni dan dječje knjige.

Svaki forumaš ukratko je opisao sadržaj svoje najdraže knjige te naslikao vlastitu naslovnicu. Dječje knjige koje će forumaši uvijek voljeti čitati su: Mali princ, Pale sam na svijetu, Dnevnik Pauline P., Pipi Duga Čarapa i Bambi. No, najpopularnija knjiga na našem forumu je Pipi Duga Čarapa jer je Pipi: "Šašava, razigrana, vesela i zanimljiva."

Sanela Tot

FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE NA: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=394

Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Marko Brijačak, 4. 4. 2016.

Sanela Tot

« Rujan 2020 »