Osnovana folklorna skupina „NEVEN“

Autor: Marko Brijačak, 5. 2. 2016.

Dana 1.2.2016. u skopu projekta „Niti zavičaja“  u PŠ Donji Meljani održana je druga aktivnost; osnivanje folklorne skupine „Neven“ te plesna radionica. Budući da se naša područna škola već dugo bavi uzgajanjem nevena i spravljenjem ljekovitih pripravaka od te biljke, odlučili smo da naša folklorna skupina nosi ime „NEVEN“.

Posjetili su nas predstavnici slatinskog KUD-a „Dika“ i predstavili svoj rad te nam pokazali plesne korake starih dječjih plesova i igara.

Pjesme i plesovi pobudili su draga sjećanja prisutnih mještana i drugih gostiju. I oni su nam se spontano pridružili te se veselje nastavilo i nakon radionice. Umoreni od plesa i sretni okrijepili smo se ukusnim domaćim kolačima i sokovima.

Osnovana folklorna skupina „NEVEN“

Autor: Marko Brijačak, 5. 2. 2016.

« Rujan 2020 »