NITI ZAVIČAJA - PROJEKT OSNOVNE ŠKOLE JOSIPA KOZARCA SLATINA

Autor: Marko Brijačak, 15. 1. 2016.

Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina provodi projekt Niti zavičaja kojim će učiteljice područne škole Donji Meljani, Mirjana Prlić i Martina Grgurić, te mještani Donjih Meljana oživjeti folklorne običaje. Projektom je planirano osnivanje folklorne skupine, šivanje narodnih nošnji te provođenje edukacija o lokalnoj tradiciji.

U sklopu projekta u srijedu, 20. siječnja 2016., u 17 sati u područnoj školi Donji Meljani bit će održano predavanje na temu Nošnje slatinskog zavičaja. Predavanje će održati profesorica Dragica Šuvak, viša kustosica Zavičajnog muzeja Slatina. Na predavanju su dobrodošli svi mještani slatinskoga kraja koji su zainteresirani za osvježavanje znanja o lokalnim narodnim nošnjama, kao i za ugodno druženje.

Također, pozivamo sve građane na sudjelovanje u realizaciji projekta – građani se mogu uključiti izradom pojedinih dijelova narodne nošnje, sudjelovanjem u podučavanju folklornog plesa, kao i posudbom starih fotografija narodnih nošnji i tekstova starih lokalnih pjesama.

NITI ZAVIČAJA - PROJEKT OSNOVNE ŠKOLE JOSIPA KOZARCA SLATINA

Autor: Marko Brijačak, 15. 1. 2016.

« Rujan 2020 »