Dani hrvatskoga jezika u digitalnom izdanju

Autor: Marko Brijačak, 5. 3. 2020.

Obilježavanju Dana hrvatskoga jezika, koji se obilježavaju od 21. veljače do 17. ožujka, pridružili su se i polaznici izvannastavne skupine Mladi glagoljaši sudjelujući u različitim tematskim radionicama.

Prva skupina učenika istraživala je najznačajnije glagoljaške spomenike na području Hrvatske i izradila zemljopisnu kartu s označenim mjestima njihova pronalaska kojom su ukrasili razredni pano.

Druga skupina učenika osmišljavala je u digitalnom alatu Wordwall pitanja vezana uz frazeme.

Treća skupina učenika izrađivala je strip u digitalnom alatu Pixton u kojemu su u perfektu stvaralački prepričavali priču Jagor iz zbirke priča Priče iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić.

Četvrta je skupina učenika izrađivala strip u digitalnom alatu Pixton u kojemu su osmišljavali rečenice zasićene jezičnim pogreškama koje je trebalo ispraviti.

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika

Dani hrvatskoga jezika u digitalnom izdanju

Autor: Marko Brijačak, 5. 3. 2020.

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Ožujak 2020 »