Projekt Klassenroboter

Autor: Marko Brijačak, 5. 3. 2020.

Učenici petog a,b, c i d razrednog odjela sudjelovali su 24. i 25. 2., u sklopu Erasmus+ projekta We little XXI century explorers... ready to map and code our territory, na radionici pod nazivom Klassenroboter.

Učenici su, u paru, imali zadatak, pomoću origami žabice, pronaći kodove, tj. upute za crtanje robota. Pri tome su učenici trebali komunicirati na njemačkom jeziku i odgovoriti na nekoliko pitanja o sebi. Nakon što su pronašli sve upute, trebali su ih prepisati i zatim po uputama nacrtati robota.

Ovom aktivnošću učenici su, na malo drugačiji način, ponovili nazive dijelova tijela, suradnički su učili u paru te vježbali svoje komunikacijske i prezentacijske vještine na njemačkom jeziku.

Na kraju je svaki par, na njemačkom jeziku, predstavio svog robota, a ostali su sa zanimanjem pratili opis.

Marina Telišman, učiteljica Njemačkog jezika

Projekt Klassenroboter

Autor: Marko Brijačak, 5. 3. 2020.

Marina Telišman, učiteljica Njemačkog jezika

« Kolovoz 2020 »