Terenska nastava – Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović, mjuzikl Mamma mia!

Autor: Marko Brijačak, 17. 11. 2019.

Učenici naše škole sudjelovali su na terenskoj nastavi u Zagrebu 13. studenog 2019., u organizaciji učitelja Glazbene, Likovne i Tjelesne i zdravstvene kulture.

Terenska je nastava obuhvaćala dvije aktivnosti. U prvoj su se učenici upoznali sa stalnim postavom Muzejsko-memorijalnog centra Dražen Petrović, u kojem su, u pratnji stručnog vodstva, mogli čuti zadivljujuće podatke o životu i sportskim uspjesima Dražena Petrovića, jednog od najboljih hrvatskih sportaša svih vremena. Druga je aktivnost, nakon kraćeg slobodnog vremena, bila posjet kazalištu Komedija, u kojem su učenici gledali mjuzikl Mamma mia. Glumačke i pjevačke sposobnosti glumaca u mjuziklu jako su se svidjele učenicima, što je rezultiralo pozitivnim kritičkim sudovima nakon odgledane predstave.

ozitivna iskustva nakon glazbeno-sportskog posjeta Zagrebu poticaj su za nove interdisciplinarne terenske nastave u kojima učenici na neklasičan način usvajaju nove spoznaje o onome što je dio njihova života.

Danijel Vilček, učitelj Hrvatskog jezika

Autor: Marko Brijačak, 17. 11. 2019.

Danijel Vilček, učitelj Hrvatskog jezika

« Prosinac 2019 »