Obilježavanje Svjetskog dana voda u PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 27. 3. 2019.

Učenici 2. i 4. razreda PŠ Novi Senkovac integriranim danom, 22. ožujka, obilježili su Svjetski dan voda.

Na Svjetski dan voda podsjeća se koliko je važna kvaliteta vode koju pijemo i koristimo u svakodnevnom životu. Učenici su obilježili Dan voda uz eksperimentiranje vodom. Ponovili su naučeno o svojstvima vode, agregatnim stanjima, vrelištu i ledištu. Provjeravali su što tone, a što pluta na vodi, što najbolje topi led, kaplirani učinak, gustoću vode, optičku inverziju, stvorili kišne oblake, prikazali ciklus kruženja vode u prirodi... Tako su učenici pomoću plastelina, leda, novčića, boje, pjene, pluta, slamki i ostalih predmeta istraživali i neposrednim iskustvom dolazili do zanimljivih spoznaja.

Fotografije:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1140

Učiteljica Anamarija Roštaš

Obilježavanje Svjetskog dana voda u PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 27. 3. 2019.

Fotografije:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1140

Učiteljica Anamarija Roštaš