Vodeni eksperimenti u izvedbi učenika KO 1. i 3. r. PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 12. 3. 2019.

Radionica Vodeni eksperimenti održana je, 11. ožujka 2019. godine, u sklopu školskog projekta Naše bogatstvo – voda, a povodom nadolazećeg Dana škole.

Učenici KO 1. i 3. razreda PŠ Novi Senkovac,odjeveni u kute (pregače), postali su, na dva školska sata, istraživači u vlastitom laboratoriju (učionici). Izvodili su zabavne znanstvene eksperimente upotrebljavajući jednostavne kućne potrepštine, poput različitih jestivih boja, ulja, soli, vode, jaja, pjene za pranje posuđa te pjene za brijanje.

Precizno izvodeći eksperimente, prema zadanim uputama, učenici su zaključivali što se i zašto događa u određenom trenutku njegova izvođenja.

Vodeni eksperimenti zanimljivih naziva oduševili su učenike. Bili su to: Lava lampa, Tornado u boci, Pluta ili tone?, Voda koja bježi, Eksperiment sa svijećom i vodom, Kiša i Jaje pluta u slanoj vodi.

Na kraju istraživačke radionice saznali su kako nastaje zvuk te stvarali glazbu visokih i dubokih tonova pomoću vode u čašama.

Pogledajte videozapis radionice: https://www.youtube.com/watch?v=duYJJicfymg

Učiteljica: Sanela Tot

Vodeni eksperimenti u izvedbi učenika KO 1. i 3. r. PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 12. 3. 2019.

Pogledajte videozapis radionice: https://www.youtube.com/watch?v=duYJJicfymg

Učiteljica: Sanela Tot