Let's have a cup of tea 2

Autor: Marko Brijačak, 28. 12. 2018.

Učiteljica Nadin Cuca uključila je učenike skupine „JK'seTwinners“ u eTwinning projekt „Popijmo šalicu čaja 2“. Cilj projekta je upoznati ljekovita svojstva čaja, upoznati što više vrsta čajeva te kod učenika steći naviku čestog pijenja čaja.

Projekt smo započeli u studenom malom čajankom. Učiteljica je iznenadila učenike skuhavši im čaj te ih počastila čajnim keksima. U ugodnom ozračju pričali smo o vrstama čaja te koja im je omiljena vrsta čaja. Dogovorili smo se da ćemo, s vremena na vrijeme, piti čaj, osobito u hladnim zimskim danima.

Tako je došla nova prilika za čajanku. Bilo je to 20. prosinca kada smo obilježili Svjetski dan čaja koji se  u svijetu obilježava 15. prosinca. Ovaj put nije bila riječ o običnoj čajanci. Ovu čajanku možemo s lakoćom nazvati „ludom čajankom“. Naša je knjižničarka Jelena Martinović, prema knjizi Alisa u zemlji čudesa, osmislila čajanku prepunu zanimljivih aktivnosti u kojima ispijanje čaja služi, osim kao zdravi napitak, i kao okrepa nakon odrađenog zadatka.

Učenici su podijeljeni u 3 skupine: Red queens, White rabbits i Green madhatters, a tu su bili neizostavni i sudci koji su kompletnu igru imali pod kontrolom. Nakon podjele u skupine učenici su postajali figure za igranje. Bacali su kocku i na svakom polju ih je dočekao novi izazov (skakanje na jednoj nozi, igranje s palicama u obliku ptice plamenca, nošenje loptice u žlici, brzo premještanje jabuka iz jedne kutije u drugu zavezanih očiju…). Svi su se uživjeli u igru pa su jedva čekali postati igrači na polju.

Igra je oduševila sve učenike, a najviše su se radovali članovi tima Green madhatters, koji su osvojili prvo mjesto i prigodne nagrade.

Vjerujem da će im ova čajanka ostati u divnom sjećanju, a za to posebno zahvaljujemo knjižničarki Jeleni i učiteljici Draženi na vrlo zanimljivo osmišljenim igrama.

Fotografije možete pogledati na ovom linku: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1049

Nadin Cuca