„Bajkaonica za 5“

Autor: Marko Brijačak, 17. 9. 2018.

Dana 11. 9. 2018. u Područnoj školi Novi Senkovac održava je prva u nizu pripovjedaonica u “Bajkaonici za 5” u suradnji s Društvom Naša djeca Slatina.“Bajkaonica za 5” dio je projekta društvene odgovornosti tvrtke Beiersdorf Hrvatska (NIVEA).

Projektom “Neka odrastanje bude dječja igra” pruža se podrška obiteljima pomažući djeci i odraslima u ostvarenju njihovih punih potencijala. Projekt je pokrenut je 2014. u sklopu NIVEA globalne inicijative “NIVEA – stalo nam je do obitelji”, u suradnji sa Savezom društava Naša djeca Hrvatske.

Cilj održavanja “Bajkaonice za 5” je što više djece uvesti u čaroban svijet bajki kroz pripovijedanje educiranih pripovjedačica, kako bi se djecu potaknulo na razmišljanje, kreativnost, maštu i razigranosti.

Tema “Bajkaonice za 5” je PRIPOVIJEDANJE, edukativna aktivnost koja kroz pričanje priča potiče djecu na razmišljanje o svijetu koji ih okružuje, pomaže u učenju brojeva i slova, razvija socijalno – kognitivno vještine, omogućava međusobno druženje te ih potiče na razvijanje mašte.

Edukaciju provode educirane pripovjedačice Sanela Tot, učiteljica razredne nastave te Ivana Strupar, učiteljica Hrvatskoga jezika. Ovom su prigodom one učenicima ispripovijedale bajku Ružno pače, učenici su vrlo pažljivo slušali, a zatim su  se i sami okušali u stvaranju vlastite priče.

Slike su na linku: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=925

Ivana Strupar, učiteljica Hrvatskoga jezika