Izložba „Jaslice slatinskog kraja“

Autor: Marko Brijačak, 14. 12. 2017.

Dana 6. prosinca učenici PŠ Novi Senkovac posjetili su Zavičajni muzej Slatina povodom postavljene izložbe „Jaslice slatinskog kraja“ koja najavljuje vrijeme Došašća.

Ravnateljica Muzeja Dragica Šuvak predstavila je učenicima različite jaslice iz obiteljskih kuća i župnih crkvi slatinskog kraja. U okviru nastave Vjeronauka, promatrajući jaslice, učenici su otkrili i doživjeli Došašće kao vrijeme radosna iščekivanja Spasiteljeva rođenja, ponovili da se jaslice sastoje od pomičnih i nepomočnih figura kojima se prikazuje Isusovo rođenje te upoznali tradicijske običaje postavljanja jaslica u domove na Badnjak.

Najviše su im se svidjele jaslice izrađene od prirodnih materijala, poput slame i kukuruzovine.

Fotografije pogledajte u galeriji:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=762

Učiteljica: Sanela Tot

Izložba „Jaslice slatinskog kraja“

Autor: Marko Brijačak, 14. 12. 2017.

Učiteljica: Sanela Tot

« Prosinac 2019 »