"Halloween" u PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 28. 10. 2016.

Na satima engleskoga jezika učenici 2., 3. i 4. razreda PŠ Novi Senkovac 25. listopada 2016. te učenici PŠ Kozice 27. listopada upoznali su običaje tradicionalnog američkog blagdana “Halloween“.

Naziv potječe od “All Hallows Eve“, što znači večer uoči Svih svetih. Način obilježavanja Noći vještica potječe od keltskih običaja starih oko 2000 godina. Iako se u Hrvatskoj Halloween ne obilježava, učenici su zaključili da se kostimirane zabave odvijaju i tijekom maškara te su naveli sličnosti i razlike. Osim što su se upoznali s povijesnom podlogom Halloween-a i načinima obilježavanja, odigrali su i nekoliko igara. Pobjednik igre Halloween bingo osvojio je nekoliko slasnih bombona.. Kao neizostavni dio Halloween-a, učenici su u razredu imali bundevu, ali ne bilo kakvu. Našoj bundevi nedostajao je nos stoga su učenici odigrali igru “Pin the nose on the pumpkin“ u kojoj su s povezom na očima trebali staviti bundevin nos na predviđeno mjesto. Pobjednik je bio učenik koji je pogodio najbliže mjesto. „Find a pumpkin“ također je igra koju su učenici rado odigrali. Učiteljica je u učionici sakrila košaricu u obliku bundeve s bombonima, a učenici su se „bacili“ u potragu. Pobjednici su osvojili sadržaj košarice. Za kraj smo se svi počastili bombonima.

fotografije pogledajte na:

učiteljica Lucija Marčinković

"Halloween" u PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 28. 10. 2016.

fotografije pogledajte na:

učiteljica Lucija Marčinković