AKTIVNOSTI U PŠ DONJI MELJANI

Autor: Marko Brijačak, 25. 10. 2016.

U PŠ Donji Meljani učiteljice su sa svojim učenicima obilježile: Dan jabuka, Svjetski dan zaštite životinja, Dječji tjedan kroz dječja prava i dužnosti te Dan kravate.

Jeste li znali da je najveća kravata zavezana oko Arene u Puli? To i još puno zanimljivosti o poznatom odjevnom dodatku i hrvatskom simbolu naučili su i naši učenici. Crtali su i ukrašavali svoje kravate, a najzanimljivije je bilo naučiti vezati  kravatu.

Slatka, kisela, crvena, zelena, žuta, petrovača, božićnica, eko ili plantažna nije važno. Jabuka je „Kraljica voća“! Obilježili smo Svjetski dan jabuka kroz korelacijko-integracijsku nastavu.

Učenici PŠ D.Meljani obilježili su Dječji tjedan govoreći o pravima djece i crtajući po asfaltu.

Životinje - naši prijatelji!

U područnoj školi Donji Meljani , 4. listopada , na zanimljiv je način obilježen Svjetski dan zaštite životinja. Učenici od 1. do 4. razreda saznali su, čitajući časopise,  koje su životinje ugrožene i zaštićene u Hrvatskoj, koji je svetac zaštitnik životinja te kako se treba ponašati prema životinjama. Čitali smo prigodne tekstove te opisivali svoje kućne ljubimce. Posjetio nas je i gospodin Željko Juras iz Kinološke udruge iz Slatine te nam predstavio Paca i Nea, svoja dva razigrana i uvježbana psa. Vještinama i znanjem izmamili su veliki pljesak i oduševljenje djece. Saznali smo kako životinje, osobito psi, mogu pomoći ljudima i zaključili da je pas stvarno čovjekov najbolji prijatelj.

Budući da naši učenici žive na selu , svakodnevno su okruženi domaćim životinjama i kućnim ljubimcima pa itekako znaju kako se treba ponašati i brinuti o životinjama. Svatko od njih je imao nekoliko zanimljivih priča o svojim kućnim ljubimcima. Bilo je tu i priča o susretnu s  divljim životinjama koje često dolaze do sela tražeći hranu.

Lana, učenica 2. razreda donijela je svoje male psiće koje smo pomazili i tako s veseljem i radošću završili još  jedan  školski dan.

Kako je izgledalo pogledajte u galeriji fotografija!