Naša dječja prava!

Autor: Marko Brijačak, 11. 10. 2016.

Povodom Dječjeg tjedna, koji je trajao od 3. do 9. listopada, u 2. i 4. razredu PŠ Novi Senkovac provedene su zanimljive aktivnosti pod nazivom „Naša dječja prava!“.

Na početku Dječjeg tjedna svaki učenik trebao je osmisliti koje će dječje pravo biti te objasniti što ono znači. Na taj način se svaki učenik predstavio ostalim prijateljima u razredu.

Učenici su čitali najvažnije članke Konvencije o pravima djeteta te su saznali da svako dijete ima pravo znati koja su njegova prava. Kako bi provjerili znanje o Konvenciji o pravima djeteta u parovima su rješavali interakcijski kviz.

Oslikavali su dječja prava i lijepili ih na hamer papir, a nakon recitiranja pjesmice „Djeca su ukras svijeta“ svaki je učenik otisnuo svoje dlanove na papir i potpisao se.

Učenici su svojim radovima ukrasili učionicu.

fotografije pogledajte na:

Učiteljica Sanela Tot

Naša dječja prava!

Autor: Marko Brijačak, 11. 10. 2016.

Učenici su svojim radovima ukrasili učionicu.

fotografije pogledajte na:

Učiteljica Sanela Tot