VELJAČA, OŽUJAK, TRAVANJ, SVIBANJ…. U NAŠOJ ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Marko Brijačak, 9. 6. 2016.

U drugom je obrazovnom razdoblju u našoj školskoj knjižnici održan niz aktivnosti. Završena je kurikulumom planirana aktivnost Čitam, kroz igru maštom skitam… za učenike prvoga razreda. Zajedno smo obilježili Valentinovo čitajući posljednju u nizu priču o malenom dinosaru Cvjetku. Nakon toga, učenici prvog razreda prošli su osnovnu edukaciju o školskoj knjižnici nakon čega su postali članovi školske knjižnice te su dobili iskaznice.  Valentinovo se već tradicionalno obilježilo pisanjem pisama koje su naše učenice i Mlade knjižničare podijelile po razrednim odjeljenjima. U veljači je obilježen i maskenbal izložbom maski koje su izradili Mladi knjižničari.

U ožujku je realizirana kurikulumom planirana aktivnost Enciklopedija-knjigica sveznalica za učenike trećega razreda. Osim što su se upoznali s pojmovima enciklopedija i referentna zbirka, učenici su i izradili svoje enciklopedije. Program obilježavanja Dana škole započeo je u našoj  knjižnici otvorenjem izložbe Što vole Mladi knjižničari?  Mladi su knjižničari ilustrirali svoje najdraže likove iz bajki, priča, filmova, stripova te su svojim radovima uljepšali prostor školske knjižnice.

U travnju je obilježen Međunarodni dan dječje knjige i Svjetski dan knjige gostovanjem Jadranke Čunčić-Bandov i njezinom lutkarskom kolaž predstavom za učenike prvoga, drugoga i trećega razreda u školskoj knjižnici.

Početkom svibnja održana je edukacija za učenike osmoga razred U potrazi za knjigom.

U knjižnici su često izloženi radovi naših učenika nastali na nastavi ili u radionicama. Tako su bili izloženi kolaž radovi učenika petoga razreda vezani uz Valentinovo.  Nastali su na nastavi matematike gdje je nastavnica Ljiljana Peretin tematski povezala osnu simetriju i Valentinovo. Učiteljica Dijana Vuković izložila je fotografije učenika 2. C koje su nastale u radionici s roditeljima. U svibnju je učiteljica Dijana izložila u knjižnici i lutkice koje su nastale na dramskoj skupini. Nastavnik Denis Ostrošić izložio je ribice koje su izradili učenici petoga razreda na nastavi hrvatskoga jezika.

Kako je sve to izgledalo, pogledate u našoj galeriji fotografija!